Character: Aurora
(Original Medieval Version by senseecosplay)
From DISNEY
Model: Burge
Photos by: Peanut’s Art

Merhabalar, şahane bir tasarı ile karşınızdayım yani benim içime sindi en azından 😀 Fakirlikten astarlık kumaşlardan üretildiği halde modelin rahatı da düşünülerek korsenin iç tarafında kahverendi pamuklu bir kumaş kullanılmıştır.

 Arkada elbiseyi takip eden 50 cm bir kuyruğu var.

Korsenin ilk kalıpları yukarıda. Balenlerin yerleri de çizildi.

PÜF NOKTASI: Bu önemli bilgi. Bir elbiseyi kendinden korseli üretmek için içine balenler yerleştirmelisiniz. Balen, plastik kaplı metal veya plastik çeşitleri olan ürünü dik tutmaya yarayan bir malzemedir. Gördüğünüz gibi siyah katlı biye ile oluklar diktiğim korseme bu şekilde balenleri boyutuna göre kesip yerleştirdim.

 Benim balenim işte bu şekilde kalın plastik.
Bilen bilir dantel ve yün işlerini de severim ben. Kolların ucuna ele geçirilmesi için yün kafes ördüm.
Kostümün ilk hali aşağıdaki gibiydi. Sonra kolları beğenmedim, söktüm tekrar kalıpladım, kestim, yeniden diktim.

 İlk taç denemem. Bunu da beğenmedim attım, baştan yaptım.

İŞTE TAMAMLANAN KOSTÜMÜN PARÇALARI:
4 mm evadan (Craftmaket sayfası sponsorluğunda, internetten eva alışverişi yapabilirsiniz, TIKLAYIN) tacı gümüş sprey boya ile boyadım ve tül ile beraber tel taca geçirdim. Bu şekilde modelin başına takılıyor.

 Çekim zamanı henüz tacı üretmemiştim 😛

 Özel çekimden çay ile günaydın!
Muhteşem modellrim ve başarılı fotoğrafçımız ile çok keyifli bir çekim yaptık. Fotoğraflar kostüm hikayelerinde gelecektir, takipte kalın 😉

Bonus! Ahahahaha Harikasın Bürge 😀 Sfır beden, zarif bir yüze ve çok disiplinli bir çalışma ahlakına sahip örnek bir model, onunla bu kostümü çektiğimiz için çoooook mutluyum! 😀

Teşekkürler~
-sensee