Anime: Ojamajo Doremi Dokkan!
Characters: Burçak as Doremi Harukaze
Sensee as Hazuki Fujiwara
Geek Festival Avrasya Tokyo Game Show Elemineries~
(We eleminated T.T But had so much fun! ^_^)

20 Ocak Merdivenköy Çocuk Merkezi Açılışı’nda Hazuki, Sensee tarafından~
GIST ’18 3 Şubat’ta Doremi, Şule tarafından~

TR / EN
Translation by Sans’sy

Ülkemizde de gösterilen bir anime olması kostümlerimin tanınıp süper olumlu yorumlar almasına sebep oldu. Bu sihirli cadıları çocukken çok severek izledik *-* Nihayet onlardan biri olabilmek büyük mutluluk. Bir hayat golü daha atıldı 😀
Having an anime shown in our country caused our costumes to be recognized and receive super
positive comments. We have watched these magical witches very fondly as a child * – * It is great happiness to be one of them finally. Another life goal scored: D
Tokyo’ya gönderilecek şirin ve yetenekli cosplayer kız seçmelerinde hem sürprizli hem de süper aktif bir şov hazırlamak istedim. Doremi bunun için biçilmiş kaftandı. Kostümün dönüşebilir tasarlanıp tasarlanamayacağını denedik, yapabiliyormuşuz! 😀
I wanted to make a surprise and super active show in the cute and talented cosplayer girl selection to
be sent to Tokyo. Doremi was appropriate for this. If we tested whether the costume can be transformed or not, we could! 😀
Yapılışını Görmek İçin Tıklayın Click here to see
EN/ TR
We saw that we’re able to make a costume transformation on stage show 😉 So I’m showing Doremi Harukaze costume on this video:
1. Colon Tap Charm : Made from foam and pet. I burned foam a little bit to make a hole (crater maybe :D) on it’s belly. And made details with art clay. Painted two layers with white acrylic and other colours (blue, yellow, golden, shiny pearl) with nailpolish. Drew details with CD pen. Added a pin, art flakes and pet with hot glue gun.
2. MAKEUP : Doremi is a little girl. So no blush and lipstick. I used Tiara BB cream and pop violet contact lenses 14.5 mm. The wig from aliexpress. Did her hairgrip with satin ribbon and eva foam.
3. COSTUME : Carefully sewed it. Nothing else can say here more xD
4. THE SHOW : I designed two costumes that perfectly cover other one. So you can rip apart casual costume on stage because of it’s velcro mergers. Shoes have big pet bottle backing inside, so not crashing witch shoes and not bother the model while walking or dancing.
Sahne şovunda kostüm dönüşümünü yapabildiğimizi gördük 😉 Bu nedenle Doremi Harukaze kostümünü bu videoda gösteriyorum:
1. Parfüm Şişesi Broşu: Köpük ve asetattan yapıldı. Karın üzerinde bir delik açmak için köpüğü biraz yaktım (krater belki: D). Ve sanat kiliyle ayrıntılar yapıldı. Beyaz akrilik ve diğer renkler (mavi, sarı, altın, parlak inci) ojeler ile iki kat boyandı. CD kalemi ile ayrıntılar çizildi. Sıcak tutkal tabancasıyla bir iğne, pullar ve pet eklendi.
2. MAKYAJ: Doremi küçük bir kızdır. Yani ruj ve ruj yok. Tiara BB kremi kullandım ve 14.5 mm menekşe kontak lensleri kullandım. Peruk Aliexpress’den. Saç tokası, saten kurdele ve eva köpükle yapıldı.
3. KOSTÜM: Dikkatli bir şekilde dikildi. Burada daha fazla söyleyecek başka bir şey yok xD
4. GÖSTERİ: Ben diğerini mükemmel şekilde örten iki kostüm tasarladım. Cırt cırt bant birleşmeleri nedeniyle sahnedeki normal kıyafetleri çıkarabilirsiniz kolayca. Ayakkabıların içinde büyük bir pet şişe var, cadı ayakkabılarını bozmuyor ve yürüyüş ya da dans ederken modeli rahatsız etmiyor.

 Ümraniye Kumaş Çarşısı’ndaki bu videoyu ŞURADAN izleyebilirsiniz.
You can watch this video HERE on Ümraniye Fabric Bazaar.
Tütü dikimi hakkında şunu söyleyebilirim. Olabildiğince çok büzün ve tülünüzü büzme işleminin ardından ütüleyin. Beline geçireceğiniz lastik de orta sertlikte olsun.
I can tell you this about sewing tutu. Pucher as much as you can and iron your tutu after puchering
process. The rubber you will put to the waist part also should be moderately hard.
Şirin bir parfüm şişesi olan broşu, strafor kalp şekli kırtasiyeden alarak üretmeye karar verdim. Orta kısmını havya ile yaktım erittim. Art Clay (Sanat Kili, Zıpzıp hamur) ile ayrıntılarını ve vidanın tepesine şekillendirdiğim kapağını çalıştım. Bunların tamamı akrilikler, oje ve CD kalemi ile boyandı. Ardından sıcak silikon ile asetat ardına rengarenk pullar yerleştirip kapağı da vidaladım. Arka kısmında yaka iğnesi var.
I decided to produce the brooch, which was a cute perfume bottle, from a styrofoam-shaped as heart
bought from stationery shop. I burn the middle part with soldering iron. I studied the details and the lid that I shaped to the top of the vibe with Art Clay (Art Cail, Bouncing dough). All of them were painted with acrylic, nail polish and CD pencil. Then I put the colorful scales behind the pet glass with hot silicone and screwed the lid. There’s a collar pin on the back.
Kalıplar bu şekildeydi. Etekleri ve kolları daha sonradan biraz kısalttım. Doğrusu her iki kostümü de baştan 3-4 kez söküp dikmişimdir.
These were the the molds. I’ve shortened the skirts and arms a little later. Indeed, both costumes were sewn three to four times from the beginning.
 Böyle de bir çizimim var ^^
I have a drawing like this ^^
Ayakkabı kılıfları içine giydiğim süper ayakkabılarım 🙂
Bu projeyi çalışırken adetimi bozmadım ve makinanın bir parçasını kırdım 😀
Super shoes that I wore in the shoe covers 🙂 I did not break my tradition on this project while working and I broke a piece of the machine 😀
Ayakkabı kılıfları (spor ayakkabı görüntülü olan) içinde 5 TL şaşal şişeyi ikiye kesip üzerine malzemeyi silikonladığım esnek ama sert bir kalıba sahiptir. Beyaz kumaş esnek jarse kumaş ve burun kısmının içinde bir miktar top haline getirdiğim tül var ve eva ile de taban görüntüsünü çalıştım.
In the shoe covers (which display the sneakers) I have a flexible but hard mold which I cut the bottles
bought for 5 Turkish Liras and then I silicone the material on them. I have a white flexible jersey fabric and a tulle that I made into a ball in the nose part, and I also worked on the base image with eva.
 Şapkadaki saç topları kırmızı bir tülün top haline getirilip üzerine tutam tutam saçların bali ile yapıştırılması ve bir yaka iğnesine dikilmesi ile yapıldı.
The hair in the hat was made with sticking the hair that was made a red tulle shaped as a ball with the bali and sewing it to a collar needle.
TESTSHOT !
Makyajın nasıl olması gerektiğine dair fikirlerimi de modelime aktardım.
I told my ideas about how make-up should be presented to the model.
TOKYO GAME SHOW !!
Soldan sağa: Left to right:
Instagram: @magus_merlin

Burçak Ustaer

YAZ ORTASI 2017 BÜYÜ

MIDSUMMER 2017 MAGIC

Yine çok eğlendik ! 😀 Sadece fotoğraflar ile anlatacağım 😀
We had a lot of fun again! 😀 I will only tell by photographs 😀

Katılan herkese çoooook teşekkür ediyorum !!
Thank you very much everyone who attended !!

******************************************************
20 Ocak 2018 Cumartesi – Kadıköy Merdivenköy Çocuk Merkezi Açılışı daveti
Sensee’den Origami atölyesi ile Tomoe asistanlığı ve @illuzyonistindigo tarafından ilüzyon şovu :


*************************************
3 Şubat 2018 GIST’de Şule modelliğinde Doremi

-sensee