Cerberus Human Form

Anime: Cardcaptor Sakura
Convention: Yucon: Union
Costume by Tomoe & Sensee
Modeling by Tomoe
02.07.2017

İnsan halini denedik. Esas amacımız hafif ve sağlam kanatlar için çözüm bulmaktı. Başardık! 😀 Lütfen kostüm çalışmamızı beğendiyseniz yorum ve paylaşımlarınızı eksik etmeyin !

Cerberus (Kereberos), animede Sakura’nın karşılaştığı kartların koruyucusu ve mühür hayvanı  olan büyülü partneridir. 
Yapılışını Görmek İçin Tıklayın

YAPILIŞ AŞAMALARI

Kullandığımız Malzemeler
*5 mm eva     *tutkal
                                                *ısı ve sliko tabancası  *kırmızı ve bizon rengı akrilik boya 
          *cetvel            *sprey boy
                             *makas            *falcata (maket bıcak)
                *cırtcırt            *peluş  ve normal kumaş
                         *taç                 *kırmızı taşlar      

Yapılışı

Merhabalar ben Tomoe ^_^ Bugün burada sizlere Yucon’17 için Sensee ile beraber yaptığımız Cereberus projemizi paylaşacağım.
*İlk olarak maket (craft) kısımlardan başladık taç, göğüs zırhı ve kemerin görünüşlerine kostümü giyecek vücudun büyüklüğüne göre ortalama büyük bir kağıda çizdik vede kağıttan keserek çıkardık
*Daha sonra çıkarttığımız kalıpları evaların üzerine sabitlemek için iğneledik ve de aynı kalıbı eva dan çıkardık.
*Bir sonraki evre üç boyutlu görüntüsünü vermek için maket bıçak yardımıyla evanın kenarlarına delmeyecek şekilde ince kesikler attık. Daha sonra buralara ısı tabancasıyla belirginleştirdik (Halınıza dikkat edip yakmayınız.
*Daha sonra yaptığımız parçalara tutkal sürdüm ve 1 gün kuruması için bekledim kuruduktan sonra bizon rengi ile boyadık. Bali ve silikon ile cırt cırtlarını ve kırmızı parçalarını yapıştırdım son olarak güzel ve ışıltı versin diye parıltılı sarı parmak boyası ile detay geçtim. 

Kuyruk

Kuyruk aslan kuyruğu olması gerekiyordu tüyleri kısa olması gerekiyordu  bende peluş kumaş alıp makasla tüylerini kısalttım daha sonra içine süngerler doldurup silikon tabancasıyla sağdan ve soldan yapıştırdım daha sonra ucundaki püskülü yapmak için :yün ipinden  bir parça kestim vede üstünden bağlayıp herhangi bir tarak la taradım vede onu silikon tabancasıyla yapıştırdım.

Kanatlar
Kanatlar için ilk başta söylediğimiz gibi asıl amacımız rahat ve sağlam bir madde bulmaktı ve de sabitleme sisteminin olmasıydı nalburdan uzun bir arayıştan sonra hem bükülebilen yani istediğimiz şekli alan hem sabitleme sistemi olan delikli alüminyum dan bir madde bulduk ve onu kullandık 

Malzemeleri 
*tahta plaka sırta gelecek kısımda 
*alüminyum boru cubukları
*vanta takma tarzında lastiktek siyah şeritler
*sabitlemek için vidalar

Yapılışı 
İlk önce tahta plakanın ortasına  üç delik açıldı ve sırta taılması icin siyaj lastik şeritlerin tahtaya takılması icin kenarlara ikişer tane delik acıldı ve sitah lastik şeritler sabitlendi alüminyun demirlere bükülerek şekil verildi ve sağlam olması icin destek yapıldı daha sonra kanat şekli biciminde kumaş dikilde ve demirlere gecirildi 

  
Kanatların ilk testi
Cübbe  
sarı renkte poplin kumaşıyla ilk önce bir kimono kalıbı cıkarıldı daha sonra dikildi cübbe yaparken ailemdem yardım aladım :’)
Malzemeler
*3metre poplin kumaş
*dikiş makinesi
*sarı iplik

ETKİNLİKTEN FOTOĞRAFLAR

Ayrıca şu videoda da varım!

~Tomoe