Herkese merhaba! Temalı pikniklerimizin bir yenisini yaptık: Asya Günü 3
Alt kültür sever arkadaşlarımızın Asya kültürlerinden tasarımları, oyunları, sohbetleri ile dopdolu bir Pazar günü oldu. Ben de Amira (Otoyomegatari) isimli manga karakteri Uygur Gelin kızımızı denedim, kostüm malzeme kıtlığından dolayı tam yetişmedi ama bir deneme yapmış oldum.
Character: Amira
Series (Manga): Otoyomegatari
Event: Asia Day 3 by Sensee Cosplay
Hope you like and share!

Yapılışını Görmek İçin Tıklayın
YAPILIŞI
 
Yine çocukluk hayallerimden biri olan bir kostüm üzerinde çalıştığım için çok mutluyum *-* Öncelikle aşağıdaki gömleği pazardan 7 buçuk liraya aldım 😀
 Takı malzemelerini Eminönü Marputçular çarşısı 2. kattan tek tek kendim seçtim saatlerce… Fotoğrafta solda gördüğünüz iri silindir boncuğu iki tarafına kapak boncuklar lehimleyerek kendim ürettim, onu aramayın yani o şekilde yok 😀
 Şapkamı keçeden ürettim. Etkinlikten sonra işlemelerini çok kaba bulduğum için söktüm, baştan yapıyorum boncuklar işleyeceğim; daha sonra fotoğraflarını ekleyeceğim son halinden, takipte kalın!
 Elbise siyah amerikan bezinden dikildi. Esnemeyen, boya vermeyen, ütüye kolayca uyum sağlayan ve sert bir kumaş olması işlemelerin düzgün durması açısından tercih sebeplerim oldu. Alt etek ise pamuklu saten kumaştan bel korseli dikildi.
ETKİNLİKTE NELER OLDU?
Bilal Akar çalışmasıdır. Teşekkürler.

Fotoğrafları Görmek İçin Tıklayın
FOTOĞRAFLAR~
Roket Rakun İlkay Alikaya ile.
Alara Işıklı’nın muhteşem çalışması ile!
Muratcan ile…
Zeki ile !
Enes’in Cedric çalışması ile.
Cenk’in Harajuku Boy çalışması ile.
Hale’nin GB Bartender çalışması ile.
Adem ile uyumlu yüz ifadelerimiz.
Sevgili Medic’imiz ile.
Momomatsu ile ^^
Melisa Akkuş Nyx Cosplay ile.
Apollo Cosplay, Artemis Cosplay ve Nyx Cosplay’in süper Ruhların Kaçışı ekibi!
 Esma, Zeynep, Enes ve Renat *kalpkalp*
OĞUZ ARAL PHOTOGRAPHY:
HAKAN KANVAS:
SEVAL DANIŞMAN:
DİLEK YURTSEVEN:
DENİZ ÜYETÜRK FIRTINA:
ALİ YAKUT:

BİLAL AKAR ÇALIŞMALARI:

ÖZEL TEŞEKKÜR KADIKÖY BÖLGE GAZETESİNE !!!
Etkinliğimizin tanıtımına gazetede yer verdikleri için çok teşekkür ediyoruz !
Bütün tasarımcı kardeşlere günü rengarenk boyamakta bana yardımcı oldukları için ve bütün fotoğraf sever dostlarımıza bizimle sanatımızı paylaştıkları için teşekkür ederiz !

*****************************************

Eylül 2017 Güncellemesi !

Forat Shot Photography ile özel çekim yaptık ~ Teşekkürler *-*

****************************************************

30 Eylül – 1 Ekim 2017 GOBLINCON güncellemesi ~


Yeni bir etkinlik! Özel davet edilmiştim ve düzenlendiği alanı çok beğenmiştim. 23 TL ödeyerek kombine bilet satın aldım.

EKSİLERİ
Heyecanla alana vardığımızda açıkçası bolca sürprizlerle karşılaştığımız bir etkinlik olması biraz üzdü. İlk sürpriz yağmurdu, bu hesaplanamayan afet ile konser iptal edilmiş, katılım düşmüş ve açık alandaki etkinliklere katılım güçleşmiş, bir kısmı iptal olmuştu. Alan ve etkinlik hakkında bilgisi olmayan kapı görevlileri, bize saçma salak davranan cosplay alanında yetkililer, cosplay yarışması ön gösterimlerinde ve sırasında yaşadığımız habersiz bırakılma, alan darlığı, kopukluk gibi saçmalıklar. Bunları daha sonrasında yönetimden (arkadaşım sanıyordum, oturup bir daha durumu resmiyete dökmeye karar verdim) insanlara ilettiğimizde 1 hafta cevapsız bırakılmalar, hala daha alınan bir sonuç varsa haber verilmemesi gibi hatıralarım var bu etkinlik ile alakalı… Yarışma sonuçlarına da hiç katılmadık açıkçası… Bu konuda MEG Cosplay’in şöyle şahane bir etkinlik sonrası videosu mevcut. Ben jüri özel ödülü kazandığımı alanda sonrasında bir yöneticiden “Unuttuk onu biz!” şeklinde öğrendim ve kırıldım açıkçası. AMA! Benim için doruk noktası da şu olaydı, lütfen okuyun: TIKLA!

ARTILARI
Fakat yaka kartı tasarımıma ve giyinme odalarına bayıldım. Yabancı konuklar ile (Birkaç saniye de olsa! Masaları yoktu ya?!) bir araya gelme şansı bulduk, AVM de düzenlendiğinden yemek işini hızlı ve bol çeşit ile hallederken ve sponsor olduğundan bol bol bedava nescafe içtik 😀 LAN alanı çok profesyoneldi ve bence etkinliği kurtaran alan açık ara fark ile masa üstü oyunları alanı oldu! Bir sonraki etkinliklerinde karşılaştıkları bu sorunları aşmalarını diliyor ve yaptığım çalışmalara geçiyorum.

Amira (Otoyomegatari) sahne gösterisine Kar Kızı hayaleti ile etkinliğe katıldım. Sahne gösterisinde kışı getirdik ^_^

Kostüme eklenen ayrıntılar: Botlardaki ve gömlekteki işlemeler ve Kar kızı maketi.

 Etkinliğe tek otobüs ile ulaştık, evden kostümlü çıkma lüksü galp ben

Game of Thrones dizisinden ünlü oyuncu The Mountain ile :3

Cosplay yarışmarı jürilerinden Issabel Cosplay & Other ~
Yine jürilerden Elffi ~

ve sevgili Kelly Jean ~
O darlıkta senseeciklerimizden Tomoe’nin birkaç güzel hakama fotoğrafını çektim, düzenledim.

Etkinlikteki en sevimli köşelerden biri bu sunum panosuna bırakılan notlardı bence ^_^ Benimkini anlamak çok zor değil tahminimce :3

-sensee