Herkese Merhaba ! Sizlere bu yazımda İstanbul Kahve Festivali (6-7-8-9 Ekim 2016)’nin son gününde öğleden sonra yaptığımız ziyaretten süper fotoğraflar ve notlar sunacağım.
Çok rakibim olmamasından ve yaptığım işin benzersiz olmasından mıdır az takipçi (Umurumda değil :D) ile devirdiğimiz 10. yılımızda vazgeçmeden çalışmalara devam etmenin haklı yorgunluğu ama bir o kadar da damakta kalan muhteşem lezzetini yaşıyorum !

Seçtiğim çalışma görselden de görebileceğiniz gibi 1970-1875 tarihlendirmeleri olan bu Fransız modası örnekleri çizimlerdir. NASIL GÜZELLER *-* Şapka dahil elbisenin tamamını kendim diktim. Bu sefer çıta yükseldi işte! 😀
Kumaşları daha önce yayınladığım şu yazımda görebileceğiniz Osmanbey Bursa Kumaş Pazarı’ndan 120 TL ye satın aldım: 5 metre siyah ipek saten, 4 metre eflatun poplin, 2 metre eflatun hayal tül ile 1 metre beyaz çiçek güpürlü tül.
Bunların dışında bu elbiseye giden malzemeler şöyleydi: Kalın keçe, Çeşitli dantel sular ve güpürler, siyah pamuklu kumaş, siyah kaşe kumaş, 3 çemberli 120 cm çaplı tarlatan, pres elyaftan ve tülden kendi üretimim yarım petticoat, lastikler, düğmeler, fermuar, cırtcırtlar ve şapka için kuş kanadı maketi ile süslemeler kullanıldı.
Kalıp çıkarmak zor iştir. İlk etapta muhakkak kağıt kalıplar çıkarıp ölçülerden emin olunca kumaşı kesin. Bu tarz kalıplara Google açıp “historical dress jacket patterns” anahtar kelimeleri ile ulaşabilirsiniz.
Yakasına biraz yorumumu kattım. Çift kat tasarladım ve sırttaki kısımın dalga dalga görünmesi için özel bir kavis kesim hesapladım. Ütü çok önemli, parçaları doğru zamanda doğru şekilde ütülemelisiniz.
Bu etkinlikte bana biletimi alan sponsorum Box Turtle sayfasının sahibi Şafak’tı.
 Caaanım Büzgü Ayağı ! 
ETKİNLİKTEN FOTOĞRAFLAR VE NOTLAR

Maçka’daki Küçükçiftlik Park’ta düzenlenen bu yılki İstanbul Kahve Festivali’nde yine müthiş bir içerik bizi bekliyordu. Kahve üzerine her türlü tasarımcı, üretici firma ve söyleşiler workshoplar canlı müzisyenler vb bir sürü kültür alandaydı. Bazı objelerin tasarımları bizi büyülerken, yeni çıkmış kahve lezzetlerini tadarken kendimizden geçtik.
Kurukahveci Mehmet Efendi standında damla sakızlı türk kahvelerimizi tadıyoruz.
Yukarıda Hacı Bekir’in Lokumların padişahı emmimiz :3
 Kahve dağı! Parçalanmış bir konteynırdan taşırmışlar ve araba reklamı için çok etkileyici bir şov oluşturmuşlar.
FAVORİ STANDIMIZ: Zihni Sinir Proceleri !
Yukarıda gördüğünüz fotoğraftaki ahşap tren oyuncak hareket halindeydi, sürekli standın tepesinde dönüp duruyordu. Bütün standörler çok şık önlük tasarımları ve özel kepler takmışlardı. Aşağıda Şafak’ın modelliğinde gördüğünüz bisiklette pedal çevirdiğinizde kahve çekebiliyordunuz~
Sonra sevgili senseeciklerimden Yuki-chan bize katıldı (yukarıda)..
Aşağıda Nescafe standından hediye kahvelerimiz ~
Yukarıdaki ablaların salçaları inanılmaz lezizdi. Çok güzel köy ekmeklerinde tadımlıklar sunuyorlardı.
Caribou’nun hayallerinizi yazıp astığınız cam duvar çalışmasındayız!
 Elbiseme ilgi büyüktü, çok hoş yorumlar aldım. 100 den fazla coscard dağıttım alanda….
Etkinlik çıkışında Hayrettin ile de karşılaştık.
Yukarıda gördüğünüz gibi Eti standında çikolata tadarken fotoğraf ve videonuz kaydediliyor, sonra size mail atılıyordu.
Yağlı boya tablo oldum.
Akşamına da Roket Rakun ve arkadaşlarının Maçka Parkı’ndaki pikniğine uğradık.

Bu güzel gün için yanımda olan herkese, sanatımı paylaşırken bir minik gülümsemeyi, 2 dk hoş vakti benden esirgemeyen herkese çok çok çok teşekkür ederim. Çünkü mutlu olmak bu kadar basit! 😀

Yeni tasarımlarım için takipte kalın ve yazıyı paylaşın lütfen!!

******************************************

4 Aralık 2016 Pazar Tuch Expo Elişi ve Hobi Fuarını da bu kostümle ziyaret ettim ehe