İlk olarak Duygu için çalıştığım ikiye ayrılabilir zırhlı elf yayı hakkında bilgiler vereceğim!

Benden istenen ürün fan çizimi bir elfin yayı:
Öncelikle birkaç sevimli kardeş bulursunuz ve Beyazıt’ın yolunu tutarak EVA almaya gidersiniz 😀
 Bu dükkan en uygun EVA fiyatlarını bulduğumuz yer! Eğer giderseniz, Akif Bey’e selamlarımızı iletmeyi unutmayın! 😀
Sonra Halkalı’daki atölyeme geçtim ve 8 mm MDF plakayı karton kalıplarını hazır ettiğim yay şeklinden dekupaj ile kestim.
İPUCU! Sivri köşeleri dönerken aşağıdaki gibi kalın matkap ucu ile açtığınız deliklerden dekupaj testeresi ile girerek dönerseniz iş çok kolaylaşır!
 
EVA zırh parçaları için bu şekilde çizimler hazırladım kartona. Desenlerin simetrik olması için önce bir yarısını çizin, sonra iç kısımlardan keserek diğer yarının üzerine katlayarak çizin.
BU AŞAMADA ŞU VİDEOYU İZLERSENİZ GÜZEL BİLGİLER VERDİM CANLI YAYINDA! EVA 6 mm’den taban parçaları, 4 mm’den de desen parçaları çıkarılarak üst üste sarı ilaç ile yapıştırıldı. Ardından el motoruna (Dremel) zımpara başı takılarak köşeleri yuvarlatıldı (videoda o işlem yapılıyor). Aşağıda da sonraki aşamayı görüyorsunuz: Tutkal. Zırh parçaları ısıtılıp yuvarlatılırken heeer tarafları da tutkallanarak kurumaya bırakıldı.
 Ardından metalik altın sprey boya ile boyandılar.
İç kısımlarını da siyah sprey ile boyadım. Aşağıda gördüğünüz gibi bütün parçalara bir damla siyah kattığım kahverengi akrilik ve kuruya yakın bir fırça ile elimle dağıta dağıta gölgelendirme yapıyorum. Bu konuda şu videoya bir göz atınız, tıkla.
*************************
İzmircon Stadımda:
Duygu’ların mükemmel mitoloji ekibinde:
Başka fotoğraflar da gelebilir, teşekkürler !