Tabii ki karanlık tarafı seçmiştim, ne sandınız? u.u
Selamlar ! 27 Mart 2015 tarihinde Kadıköy DorockXL mekanında gerçekleştirilen garaj satışı ve cosplay etkinliğinden bahsedeceğim size bu yazımda.
Movie Series: Star Wars
Character: Ewok
Cosplayer and designer: Sensee Cosplay

Etkinlik alanı karanlık ve basıktı çok duramadık standlara yakın yakın ne kadar istesek de 😛 Hızlı turlar atarak kendimizi üzeri açılmış avluya attık. Benim kostüm beklediğim kadar sıcak yapmadı, oldukça rahattı 😀 Standlarda neler neler vardı~ Çizgiromanlar, figürler ve tonla çeşitli koleksiyon parçası sahipleri tarafından masalara dizilmişti. Fiyatları da oldukça uygun tutmuşlardı ama ben gibi fakir katılımcılar sadece bakıp bakıp iç çekerek dolanmak durumunda kaldık…
Örnek stand olarak GrumpyFoxy (Asya nın yeni Clansy yayın nick i) ninkini vereyim:
Ben de bir Kangaskhan aldım <3 
Aslında bu toplaşmada Force Academy toplanacak, Imperial March eşliğinde mekandan toplu bir çıkış gösterisi yapılacak, fotoğraflar çekilecek, videolar alınacak dendi ama saat 13.00 oldu bir toplanamadılar, hala bazı üyelerin uyuduğu haberini aldık. Amaaannnn dedik, yemeğe gittik.
Garaj satışının ardından da akşam 19.00 dan sonra +18 bir kostüm partisi de vardı ama saat 17.00 gibi hala insanların karanlık sahne önünde birbirlerini görmeye çalışarak ışıklı kılıç salladıklarını ve sahneye saçma sapan alakasız karakterle gelmiş kendini bilmez tipleri çıkardıklarını görünce biz eşimle erken ayrıldık, eve gelip oyun oynamak daha çekici geldi 😀

Ama genel olarak gündüz Ewok’a gösterilen ilgi çok sevimliydi, herkese ve etkinlikte emeği geçen yöneticilerimize teşekkür ederiz !


KOSTÜM ÜRETİMİ HAKKINDA !
Öncelikle işe Lain’in pijaması gibi Kigurumi bir pijama tulum dikerek başladım. Polar battaniye aldım 8 TL bir milyoncudan, onu kesip diktim.
Başlığını kadife bir kumaşı süngerle turuncuya boyayıp dikerek ürettim ve minik mızrak için de sokakta bulduğum bir saka dekupaj ile iki kesim ardından matkapla ortada kalan parçanın çıkarılması ile artık MDF lerden bir de mızrak başı kesip o araya önce tutkal sonra da vidalayarak sabitlemem sonucu üretildi. Sonra zımparalandı ve akrilikle boyandı. İpi de bağlandı.
ETKİNLİKTEN FOTOĞRAFLAR
Kostüm de satılık bu arada 😀 Face sayfamdan~