Place: Koç University KUAR Atelier
Character: Faun (Türkçe Pan: Yarı keçi mitolojik orman tanrısı)
Etkinlik hakkındaki video klibim için devamını okuyun!

Davet üzerine dahil olduğumuz KUAR projesi bilimsel bir proje geliştirme atölyesinin ilk ayağı idi. Bizden FRP masasında oyunu daha kolay veya ilgi çekici kılacak yararlı/kullanışlı bir bileklik tasarlamamız istendi. Masadaki; Bilgisayar Programcısı, GameMaster, Takı Tasarımcısı, İletişim Tasarımcısı ve -bendeniz- Cosplay Tasarımcısı fikirlerini çarpıştırarak ürününün sunumunu gerçekleştirdi. Bu 5 uzmandan oluşan 5 adet masa vardı; süreci izleyen ve arşivleyen ev sahibimiz Oğuz bey çıkan sonuçlardan memnun olduğunu dile getirmiş ve facebook da iletişimin sürmesi adına grup oluşturmuştu.
Etkinliğe katılan Cosplay Tasarımcıları şöyleydi:
2. Masa: Nervven Cosplay
4. Masa: Nano Cosplay
5. Masa: Quixe Cosplay
Bu organizasyona renk katmak adına Cumartesi öğleden sonra Pan (Faun) makyajı çalıştım. Kullandığım malzemeler: Toz pasteller, göz kalemi, eye liner, yeşil peruk, eva boynuzlar ve bez çiçek. Benim aklıma Pan deyince hep Pan’ın Labirentindeki o muhteşem yaratık gelir (ilk resim) <3 Pan ormanın muzur tanrısıdır. Yarı keçi olduğundan çevik, güçlü, inatçı ve nedense birçok örnekte rastlayacağınız gibi çekici şekilde tasvir edilir. Doğayı korur, fülütü ile hayvanları ve insanları etkileme özelliği olduğu söylenir. Bazı Pan tasfirlerinde boynuzlar geyik, tek boynuzlu at, boğa vb farklı yönelimlerle sunulmakta; bu zengin sanatsal görüşler inanılmaz hoşuma gidiyor… Sizler için birkaç örnek de koyuyorum:


ETKİNLİKTEN KARELER~

 

Ben de makyaj çalışmam ile götürdüğüm tola oyuncaktı, şapkaydı, obje ile masanın yaratıcılığını ve eğlencesini artırma amaçlı çalıştım ^_^ Çok güzel bir hafta sonuydu!

Bu benim direk tükenmezle çizilen bir Pan hayalimdir:

Yanımdaki cici hanım 2. masanın cosplay tasarımcısı Nevven oluyor <3

**********************************************
Temmuz 2017 Güncellemesi
Sevgili Koordinatörümüz Oğuz Bey Paşa’yı Chiplay 2017 yarışmasında bu atölyeden elde ettiği fikir ve birikim ile geliştirdiği Wearpg isimli cihazı için tebrik ediyor başarılarının devamını diliyoruz 😀

sensee~