Muhteşem fotoğraf ve düzenleme çalışmalarıyla herkesçe bilinen Yasemin Karaca‘nın son projelerinden biri olan Ulviye’nin Hayali hakkında biraz arşivcik ve anılarımı paylaşmak istiyorum bu yazımda….
Ben Kara Fatma’yı canlandırmaya çalıştım efendim, Rol arkadaşım olan Yusuf bana sevgili Fatma’nın ömür boyunca hayali olup da başaramadığı “Rütbe Töreni” canlandırmasında o hayali yıllar sonra temsilen gerçekleştirme adına nişanımı takıyor~
Lütfen diğer karakterleri ve benim çekimi gif formatında incelemek için yaseminkaraca.com’daki Ulviye’nin Hayali başlığını inceleyin ve proje hakkında daha fazla bilgi almak için blog sayfasını ziyaret edin.

Proje sunumu ve yardım kampanyası tanıtımı:

İşte çalışmalarrr~
Kürk bir yeleği kesip o kalpağı hazırladım. Bir erkek gömleğine de çeşitli modifiye işlemleri ile askeri gömleğim haline getirdim.
Mühendis hanımı oynayan sevgili Ashwee için hazırladığım steampunk gözlük çalışmam~
Önce doktor karakteri için pelerine benzeyecek geniş kalıplı kocaman güzel bir kapuşonlu ceket dikmiştim, fakat bu parça çekimlerde kullanılmadı.
Teslimata hazırız! Bu proje için ücretsiz çalıştığım destek ürünlerimi sizlere sundum, yorumları bekleriiiz !!!!
Bu arma teslim edilemedi bile XD Şanssız Kızılay armacığım, biz senle özel çekim yaparız sonra <3
7 Haziran günü Bilgi Üniversitesi’nde sunum için hazırlanan salonda sabahtan gelip Ülgen ile Yasemin’e yardımcı oldum. Aşağıda ikram masalarını kaplıyorum ^_^
Sunum muhteşemdi, interaktif şekilde düzenlenmişti. Aşağıda gördüğünüz masada hayalleri peşinden başarıya koşmuş Cumhuriyet kadınlarına mektup yazabiliyordunuz. Onun da ardındaki ahşap çerçevelerin her birinin içine bir tablet yerleştirildi ve çalışılan GIF ler bu tabletlerde sergi boyunca ziyaretçilere sunuldu.
Bu gördüğünüz camlı masaya ise eski fotoğraflardan bir sergi düzenlendi.

Dekorlar çok özenle seçilmişti. Antika eşyalar ve gazete ile fotoğraflar vardı etrafta bolca ki kendinizi bir anda o hanımların çağında buluyordunuz! *-*

sensee~