Cosplay İzmir II Modellerimin Sonuncusu O İdi:
Yoldan Geçen Yakışıklı Samuray !
Yapılış hikayesi ve özel fotoğraf çekimleri ile sunuyorum…


Bu kostümü dikerken aklımdan şunlar geçiyordu *-*

Samurayların tonlarca çeşit kostümleri vardır. Renk ve desen çeşitliliği ve özellikle Ukiyo-e denilen (tahta baskı ile yapılan klasik japon resim sanatı) resimlerdeki mükemmel tasarımlar her zaman aklımı başımdan almıştır. en sonunda kendi samuray kostümümü de tasarladım. Bütçemize göre biçimlenen kostümün sade bir tasarımda olması gerekmişti :3
Kostüm Parçaları: Hakama Pantolonu, Beyaz Hakama Gömleği, Siyah Hakama Ceketi (Haori), Omuzluk, Bel Bağı, parmak arası çoraplar, parmak arası örgü terlikler.
Elimde bulunan hakama pantolon kalıbını kumaşlarımın altına yayıp parçaları üretmek üzere kullandım.
Özel olarak yerleştirilen pileleri buharlı ütünün kumaşın dayanabileceği en yüksek ısısında sabitlenmesi görünüş için çok önemli ^^
Ayrıca bir de omuzluk tasarladım. Bu resimde görebileceğiniz gibi bel bağının altında sırt ve karındaki kesişme noktalarında sıkıştırılarak giyilen hoş bir aksesuardı. (Arka planda Orkide Geyşa kostüm tasarımım da kargolanmayı bekler halde ^^)
Bir de terlikle çoraplaaarr, eveet şimdi tamam ^^
Modelim M.Mert’in Fotoğrafları
Emre U.’dan Özel Fotoğraf Çekimleri
Anakin Cosplay li arkadaşı ve ışın kılıcı ile kameralara poz veren sevgili modelim Cosplay İzmir 2 Partisinde partneri Orkide Geyşa’mıza hakkıyla eşlik ederek herkesin hayranlığını kazanmıştır.
Emeği geçenlere gönülden teşekkürlerimi sunuyorum!
Sensee~