BilgiCon nedir?

BilgiCon; 6-7-8 Mayıs tarihlerinde, İstanbul Bilgi Üniversitesi’nde Mayfest kapsamında yapılacak olan Fantastik ve Bilimkurgu temalı bir conventiondır. Etkinlik üniversitemizin Santralİstanbul kampüsünde gerçekleşecektir.
FRP ve LARP etkinliklerinin dışında, 300-400 kişinin katılacağı büyük bir “LAN Game (Bilgisayar Oyunu) Turnuvası”, bir açıkhava laser tag yarışması yapılacaktır. Ayrıca katılımcıların iyi vakit geçirebilmeleri için çeşitli yarışmalar ve Playstation 3, atari makinları gibi arcade ağırlıklı etkinlikler de alanımızda bulunacaktır.
Bunların haricinde kurulacak sahnede çeşitli grupların performansları yer alacak ve gün içerisinde bu sahnede çeşitli gösteriler sergilenecektir. Bunların yanısıra film, anime gösterimleri, cosplay etkinlikleri ile çeşitli panel ve workshoplar da etkinlikte yer alacak.
Bu sene convention için “Steampunk” teması seçilmiştir ve bütün etkinliklerimizde bir parça steampunk ögesi bulunmaktadır.
Elimizden geldikçe zaman içerisinde etkinlik sayımızı daha da artırmak için çaba sarfetmekteyiz.
Etkinliğimize günde ortalama 400-500 kişinin katılımını beklemekteyiz. Bunlara şehirdışından misafirlerimiz de dahildir.

Steampunk Nedir?
Etkinliğimizin bu seneki teması olan Steampunk, 18.yy sonu ve 19.yy başındaki modadan etkilenerek 1980’lerde ve 1990’larda ortaya çıkan bir akımdır.
Steampunk, günümüz teknolojisinden biraz daha ileride olan fakat teknolojinin temeli, buhar gücü ve mekanik sistemler olan bilim kurgusal dönemdir. Buhar gücüyle çalışan uçan araçlar, zeplinler, robotlar, mekanik saatler bu kurgunun vazgeçilmez öğeleridir.
Conventionımızda Victorian Style Steam Punk teması yer almaktadır.
– BilgiCon Ekibi –

Ayrıca Ses Sanatçısı ve sevgili modelim Yumi Steamhive’in sahne şovunu kesinlikle kaçırmamalısınız.