Anime: School Days
Karakter: Katsura Katonoha
Süre: 3 Hafta
Katıldığı Parti: Cosplay Türkiye İstanbul Volume 4

Proje mankenimin başarılı performansına bir alkış istiyorum ^^ Bu kostüm ona çok ama çok yakıştı!

YAPILIŞI HAKKINDA! (17.01.2014 de güncellendi)

Planda da gördüğünüz gibi bir bir parçaları ve yapılış tekniğini anlatıyorum, ilgili teknikleri netten araştırarak kalıplarına bakabilir ve kendi üzerinize tam olan bir kıyafeti kumaşın üstüne yatırarak ölçü işlerini basit yoldan halledebilirsiniz ^_^

  • Pileli Etek: Mavi Trikoton kumaştan dikilmiştir. Arkasında fermuar ve düğmesi ile kapatılan, bel kuşaklı, büyük pileli basit bir okul eteği şeklinde dikildi.
  • Boynundaki Fiyonk: Kırmızı saten kumaş, bir miktar yaka telası (ana fiyonk parçasının içine yerleştirilecek) ve cırtcırt malzemeleri ile şu obi tarifimde anlattığım teknikle dikilmiştir, tıklayınız.
  • Askılı Bluzu: Normal pazardan aldığım dar fitilli penye bir bluzu gerektiği gibi kestim, açık kenarlarını içe katlayıp diktim, kollarından da yine düzgün askılar diktim, yerlerine sabitledim. Düğmelerin adı Plastik Blazer tipi kulplu düğmelerdir ve tuhafiyelerden bulabilirsiniz.
  • Ceketi: Siyah Gabardin kumaştan dikilmiştir. Yine Blazer düğmeler ile tamamlanmıştır. Örnek Ceket Kalıbı İçin Tıkla.

Yapım aşamasından özel çekimler ve Müzeyyen’in (Plastik mankenim) üzerindeki pozlarla en son da parti fotoğraflarıyla devam edeceğiz……
   
Benim Katsura’m Ezer!!! 😀
Netteki örnek bir cosplayer…

Sensee~