• Mio veya Brook Şapkası en güzel ince kartondan üretilir. Sonra kumaşla yapıştırıcı yardımıyla kaplamalısınız ve kırmızı bir parça kurdele sararak Mio ya da Brook şapkanıza kavuşursunuz. Brook’un şapkası nispeten daha iridir. Mio’nun şapkası ise neredeyse 10 santim kadar bir yükseklikte yapılmalıdır. (Örn: Mio_K’ON!, Brook_One Piece)
  • Belzenef bir tür el kuklası olduğundan sağlam dikilmelidir, elde dikiyorsanız iğne ardı dikişini öneriyorum, mümkünse makine ile dikin. Ten rengi esnemeyen bir kumaştan üretirseniz daha rahat olacaktır ve gözleri için bir miktar beyaz kumaş; yüzünü çizmek için de mürekkepli kalemler kullanın. (Belzenef_Nekozawa’s handpuppet_Ouran High School Host Club)
  • Göz bantlarını çok çeşitli şekillerde denedim. İlk yaptıklarım doktor maskesi gibi kulaklara geçirilerek takılan sadece kumaştan basit bantlardı. Sonra üç bağcığı olan içi karton destekli göz bantları ürettim ve bunların daha başarılı olduğunu gördüm. (Örn: Badou_Dogs, Zaraki Kenpachi_Bleach)
  • Karton maske yapmak çok basit. Fitilli kartondan yaparsanız, maske daha esnek ve dayanıklı olacaktır. Üzerine beyaz bir karton daha yapıştırıp varsa deliklerini delmeli ve deseni çizmelisiniz. Boyarken keçeli kalem öneriyorum! (Örn: Hei Mask_Darker Then Black)
  • Maid bantlarını hazır taçlara dantel-güpür dikerek de basitçe hazırlayabileceğiniz gibi; kurdele bağcıklı fırfırlı bantlar da üretebilirsiniz. İlk yaptığım bandı bir buluşmada diktikten 2 saat sonra hediye etmiştim. Sonraki bantlar dikiş makinesinde dikildiğinden daha başarılı olmuştu. Temel parçası için esnemeyen trikoton kumaşlar ve fırfırlar ile süsleri için kurdeleler kullanın. (Örn: Maid olan bütün animeler!)
RESİMLER: